Nowatorskie metody leczenia przewlekłych chorób zwyrodnieniowych stawów i nerek

Nowatorskie metody leczenia przewlekłych chorób zwyrodnieniowych stawów i nerek.


 

  1. Od czerwca 2013 roku w naszej Klinice rozpoczęliśmy leczenie pacjentów komórkami macierzystymi ( mesenchymal stem cells) mającymi ogromne możliwości regeneracyjne.

Komórki macierzyste (msc) mają zdolności wyszukiwania, rozpoznawania i leczenia uszkodzonych różnorodnych tkanek, a przy tym mają możliwości nieograniczonego namnażania się. Obecne są w tłuszczu otrzewnowym u psów i kotów, skąd łatwo je pobrać. Pozyskany tłuszcz sieciowy z jamy otrzewnowej wysyłany jest do specjalistycznego laboratorium, gdzie komórki macierzyste są izolowane i przygotowywane do aplikacji w formie iniekcji. Gotowy preparat stosujemy w leczeniu schorzeń stawów i aparatu ruchu, skóry i nerek.

Efekty które uzyskaliśmy przekroczyły nasze oczekiwania, zdumiały i zdumiewają nadal cały zespół Kliniki i właścicieli leczonych zwierząt.

Pacjenci z zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, którzy nie mogli poruszać się o własnych siłach bez ciągłego podawania leków, funkcjonują bez środków przeciwbólowych i odzyskali radość życia już po kilku dniach od aplikacji.

Rewelacyjne efekty uzyskaliśmy również w terapii chorób skóry co także pozwoliło na całkowite odstawienie silnych leków immunosupresyjnych i sterydowych.

Terapię msc można wykorzystać także w leczeniu przewlekłej niewydolności nerek.

Leczeni pacjenci są poddawani wstępnej diagnostyce kwalifikacyjnej obejmującej specjalistyczne badania radiologiczne, ultasonograficzne, kardiologiczne oraz analizę krwi.

Bardzo ważna i godna podkreślenia jest możliwość długotrwałego mrożenia wyizolowanych komórek macierzystych, co pozwala pobierać materiał od młodych zwierząt (na przykład podczas sterylizacji) i przechowywać w celach profilaktycznych do czasu gdy pojawi się problem w starszym wieku. Nie znam innej metody leczenia dzięki której można uzyskiwać tak spektakularne sukcesy terapeutyczne.

  1. Stosujemy również terapię osoczem bogatopłytkowym (PRP – platellet rich plasma), która dedykowana jest do leczenia uszkodzonych tkanek, szczególnie po urazach na przykład rozległe, trudnogojące się rany, urazy stawów, więzadeł. Wstrzyknięte PRP ma silne działanie przeciwbólowe oraz regeneracyjne poprzez uwalniane substancje zawarte w płytkach krwi. PRP wykonujemy ambulatoryjnie po wstępnym znieczuleniu miejscowym.

Komentowanie jest wyłączone.